RUSIAJ ESPERANTO-TAGOJ
14-22 de aŭgusto 2004, Tiĥvin
La temo: Nia kulturo nia espero

      START
      IOM DA FAKTOJ DE NIA URBO
      INFORMLETERO 1
      INFORMLETERO 2
      FOTOJ DE KELKAJ PARTOPRENINTOJ
      PARTOPRENINTOJ
      ARTIKOLO 1
      ARTIKOLO 2
      FOTO GALERIO 1
      FOTO GALERIO 2
      FOTO GALERIO 3

PROGRAMO

Provizora programo de RET-04:

Ĉiutage (krom 14, 18, 22):
— 08.30 — 09.00 — Matena gimnastiko (V.Vlasova)
— 09.00 — 10.00 — Matenmanĝo
— 10.00 — 10.30 — Matena kunveno (G.Kokolija, M.Bronŝtejn)
— 10.30 — 12.00 — Kurso por progresantoj (S.Smetanina)
— 13.30 — 14.30 — Tagmanĝo
— 16.30 — 19.00 — Libroservo (A.Ŝevĉenko)
— 19.30 — 20.30 — Vespermanĝo
— 23.00 — 02.00 — Lignofajro, kafejo (V.Baraŝkov, S.Smirnova)

14 de aŭgusto, sabato:
— 10.00 — 17.00 — Alveno, registrado, loĝigo (Z.Kaĉalova)
— 15.30 — 17.00 — Sportaj ludoj (A.Belov)
— 17.30 — 19.00 — Ekspozicio "Esperantistaj insignoj rakontas" (M.Bronŝtejn)
— 19.00 — 20.00 — Vespermanĝo
— 20.30 — Kultura interkonatiĝo (G.Kokolija)

15 de aŭgusto, dimanĉo:
— 10.30 — 12.00 — Solena malfermo (V.Kandalinskij)
— 12.00 — 13.00 — Konatiĝu: Valeria Cvetkova
— 15.00 — 16.00 — Prezentado de novaj libroj kaj KD (A.Ŝevĉenko k.a.)
— 16.00 — 17.30 — Maratonlernejo de Aleksandr Belov
— 16.00 — 17.30 — Ĉeftemo. "Nobelpremio por esperantisto"
— 17.30 — 19.00 — Malfermo de fotoekspo de Vladimir Samodaj
— 21.00 — Bluf — klubo. (R.Kudrjavceva)

16 de aŭgusto, lundo:
— 10.30 — 12.00 — Ĉeftemo. "Traduki aŭ ne traduki"
— 12.00 — 13.00 — Konatiĝu: Vladimir Samodaj
— 15.00 — 16.00 — Prelego "Skizo de la historio de Tiĥvin" (V.Kandalinskij)
— 16.00 — 17.30 — Akvoludoj (V.Baraŝkov)
— 17.30 — 19.00 — Ĉeftemo. "Esperanto en televido"
— 21.00 — Benefico de Mikaelo Bronŝtejn

17 de aŭgusto, mardo:
— 10.30 — 12.00 — Ĉeftemo. "Esperanto muzika"
— 12.00 — 13.00 — Konatiĝu : Viktor Kudrjavcev
— 15.00 — 16.00 — Prelego "Juraj aspektoj de E-movado" (G.Ŝilo)
— 16.00 — 19.00 — Piedmarŝo al Astraĉa kun rakonto pri SEJT-18 (1976)
— 21.00 — Tiĥvina vespero (V.Vlasova)

18 de aŭgusto, merkredo:
— 08.00 — 09.00 — Matenmanĝo
— 09.30 — 13.00 — Ekskurso en la urbo (V.Kandalinskij, T.Bronŝtejn)
— 14.30 — 16.30 — Ekskurso en la urbo (M.Bronŝtejn, E.Loĵkina)
— 17.00 — 18.30 — Koncerto de Andrej Korobejnikov en la Artlernejo (V.Vlasova)
— 20.00 — 21.30 — Koncerto "Ivan-floro" en la urba Kulturdomo

19 de aŭgusto, ĵaŭdo:
— 10.30 — 12.00 — "Nia gazetaro" (V.Samodaj, G.Kokolija, V.Kudrjavcev)
— 12.00 — 13.00 — Konatiĝu: Gennadij Ŝilo
— 15.00 — 16.00 — Diskuto: "Etiko de retumado" (G.Kokolija)
— 16.00 — 17.30 — Gajaj startoj (A.Belov, P.Kaĉalova)
— 16.00 — 17.30 — Kvizo (V.Aroloviĉ)
— 17.30 — 19.00 — Ĉeftemo. "Esperanto sur teatra scenejo"
— 21.00 — KGS (M.Lineckij)

20 de aŭgusto, vendredo:
— 10.30 — 12.00 — ĈALK-ekzamenoj
— 12.00 — 13.00 — Konatiĝu: Mikaelo Lineckij
— 15.00 — 16.00 — Prelego "Literaturaj jubileoj de la jaro" (N.Gudskov)
— 16.00 — 17.00 — Prelego "50 jaroj de Montevidea rezolucio" (V.Aroloviĉ)
— 17.30 — 19.00 — Muzik-prelego: "Porinfana albumo" de P.I.Ĉajkovskij
— 21.00 — Koncerto de Nina Djomuŝkina, Aleksandr Osokin

21 de aŭgusto, sabato:
— 10.30 — 12.00 — "Pekino — ĉina kaj esperantista" (raporto pri UK-89)
— 12.00 — 13.00 — Komuna fotado
— 15.00 — 16.00 — Prelego: "Sperto de ĝemelurbaj rilatoj" (V.Kandalinskij)
— 16.30 — 17.30 — Kvizo pr Esp-a muziko (A.Belov)
— 17.30 — 19.00 — Muzikprelego: J. Ŝtraus`(N.Djomuŝkina)
— 21.00 — Adiaŭa vespero

22 de aŭgusto, dimanĉo
— 10.00 — 11.00 — Matenmanĝo
— 11.00 — 13.00 — Ordigaj aferoj (M.Bronŝtejn, Z.Kaĉalova)
— 13.00 — Amika rondo, forveturo


 
Kontaktebloj
Mikaelo Bronŝtejn mamuto@rambler.ru, tel.(812-67)26093
Garik Kokolija kokolija@rambler.ru, tel.(095)5677007
Pri ĉio ĉi kaj pri multaj kulturaĵoj venu aŭskulti kaj diskuti en RET
REU KAJ TIĤVINA E-KLUBO INVITAS VIN!
Hosted by uCoz